Vijf jonge topsporters gehuldigd

24 september 2026
Algemeen nieuws

De gemeente Emmen heeft vijf jonge sporters gehuldigd voor hun bijzondere prestaties. Jochem Kuipers (10), Puck Geerts (10) en Eline Scheve (12) van Wielersportvereniging Emmen (WSV) werden Nederlands kampioen in het wielrennen en mountainbiken. Ook beachhandbalsters Daphne Schomaker (17) en Iza de Hoop (17) behaalden de Nederlandse titel. Zij spelen bij Next Wave.

Nederlands kampioenen op de fiets

Eline Scheve leverde een bijzondere prestatie. Zij werd voor het vierde jaar op rij Nederlands kampioen mountainbike.

Ook Puck Geerts pakte opnieuw de Nederlandse titel. Net als vorig jaar werd zij kampioen in de categorie meisjes onder 10 jaar. Puck heeft grote ambities. Ze droomt ervan om later Olympisch kampioen te worden.

Jochem Kuipers werd Nederlands kampioen jeugdwielrennen. Ook op de mountainbike liet hij van zich horen. Daar behaalde hij een tweede en derde plaats tijdens het NK. Daarmee liet hij zien dat hij zowel op de weg als op de mountainbike bij de beste jonge renners van Nederland hoort.

Beachhandbalsters Nederlands kampioen én derde van de wereld

Ook Daphne Schomaker en Iza de Hoop werden gehuldigd. De twee beachhandbalsters werden Nederlands kampioen met Next Wave. Daarnaast wonnen zij eind juni met het Nederlands team onder 17 jaar een bronzen medaille op het wereldkampioenschap beachhandbal in Tunesië.

Voor hun sport trainen en reizen Daphne en Iza veel. Hun liefde voor handbal kregen ze van huis uit mee. Iza's ouders speelden allebei handbal en ook de zus van Daphne speelt de sport.

Trots op jonge sporters

Wethouder Pascal Schrik is trots op de prestaties van de vijf sporters: “Wat deze jonge sporters hebben bereikt is bijzonder knap. Hun prestaties laten zien wat talent, plezier en hard werken samen kunnen opleveren. Als gemeente zijn we trots dat zij Emmen op zo’n mooie manier vertegenwoordigen en hopelijk inspireren zij andere jongeren om ook het beste uit zichzelf te halen."

Chat met een medewerker